foliowanie basenu o co zapytać przed foliowaniem basenu młoda kobieta w kapeluszu siedzi w basenie

Foliowanie basenu – co przygotować do zapytania?

W tym artykule dowiesz się jakie 5 rzeczy powinieneś przygotować przed zapytaniem o foliowanie basenu, aby współpraca z wykonawcą przebiegła bezproblemowo!

Każdy właściciel basenu wie, jak ważne jest utrzymanie go w dobrym stanie, a foliowanie basenu jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na jego trwałość. Przed przystąpieniem do foliowania należy jednak odpowiednio się do tego przygotować. W tym artykule omówimy, co należy zrobić przed zapytaniem o usługę foliowania basenu.

Czym jest foliowanie basenu?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym właściwie jest foliowanie basenu. Polega to na zakładaniu specjalnej folii na dno i ściany basenu w celu wykonania szczelnego wypełnienia niecki basenowej. Dzięki temu otrzymujemy wodoszczelną nieckę do której możemy bez obaw nalać wody.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samych foliach basenowych to zapraszam cię do innego artykułu, gdzie opisuję różne rodzaje i cechy folii do basenu.

Co należy zrobić przed zapytaniem o usługę foliowania basenu?

Każdemu zależy, żeby usługi były świadczone szybko, sprawnie i z dużą jakością. Dlatego, przed przystąpieniem do zapytania o usługę foliowania basenu, warto wykonać kilka kroków przygotowawczych. Przygotowaliśmy listę punktów, które powinieneś odhaczyć przed pierwszym wyszukaniem i zapytaniem o usługę foliowania basenu. Oto lista tych kroków:

1. Przygotuj dokładny opis basenu

Przed zapytaniem o usługę foliowania basenu, warto dokładnie opisać swój basen. Ważne informacje to m.in. jego wymiary, kształt, rodzaj i stan obecnej folii (jeśli jest). Dlatego najlepiej przygotuj schematyczny rysunek basenu, nałóż dokładne wymiary, podaj głębokość.

W opisie umieść informacje z czego wykonana jest niecka – czy z bloczków betonowych, styropianowych a może inaczej oraz czy i jak ociepliłeś nieckę – styropian od wewnątrz / zewnątrz, grubość warstwy ocieplenia. Są to bardzo ważne informacje dla przyszłego montera folii basenowej, które mają wpływ na użyte materiały i wykonanie.

Dodatkowo zrób zdjęcia niecki basenowej z różnych miejsc uwzględniając położenie osprzętu basenowego uwzględniając miejsce dysz, skimmerów i innego osprzętu basenowego.

2. Określ oczekiwania

Przed wyszukaniem wykonawcy foliowania basenu określ na czym ci zależy we współpracy z wykonawcą. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania

  • Czy oczekujesz bardzo estetycznego wykonania?
  • Czy jesteś w stanie poczekać na przyjazd wybranej firmy od foliowania basenów?
  • Czy zapłacisz zaliczkę na zakup materiałów?
  • Czy to ma być lokalna firma?
  • Jakie doświadczenie ma mieć taka firma?
  • Czy oceny i opinie np. w Mapach Google są dla ciebie ważne?

Odpowiedzenie sobie na te pytania pozwoli ci filtrować firmy i wybrać taką, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom. Miej jednak na uwadze, że czasami nie wszystkie oczekiwania będą szły ze sobą w parze np. szybkie i tanie wykonanie.

3. Zapoznaj się z rodzajami folii basenowych

Przed zapytaniem o foliowanie basenu polecam, żebyś przejrzał katalogi dostępnych membran basenowych.

Dzięki temu po pierwsze sam, bezstronnie, określisz się jaki kolor lub wzór folii basenowej cię interesuje.

Po drugie, podczas rozmowy z firmą od foliowania basenu będziesz mógł zapytać o opinię monterów membran PVC, którzy zainstalowali już tysiące metrów kwadratowych różnych membran.

Zapewne będą w stanie podpowiedzieć ci jak dana membrana wygląda w niecce zalanej wodą (po wypełnieniu wodą niecka staje się jaśniejsza), jakie wykończenie strefy dookoła niecki pasuje do danego koloru lub która membrana jest łatwiejsza w czyszczeniu i utrzymaniu.

Określenie zawczasu swojego typu membrany pozwoli porozmawiać o wszystkich ważnych dla ciebie aspektach posiadania własnego basenu.

Poniżej zamieszam linki do stron kilku najpopularniejszych producentów folii basenowych

Renolit Alkorplan

Elbtal

4. Określ budżet na foliowanie basenu

Foliowanie basenu, jak każde przedsięwzięcie budowlane, może być wykonane ekonomicznie lub kosztownie. Finalna cena będzie zależała od użytych materiałów i ceny usługi foliowania basenu.

Dlatego za wczasu rozpisz budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na cały basen i poszczególne etapy jego budowy lub renowacji.

5. Wyszukaj ekspertów od foliowania basenu

Jeśli masz już przygotowane powyższe punkty to nie pozostaje ci nic innego jak wyszukać kilku firm od foliowania basenu i skontaktować się z nimi.

Najłatwiej zrobisz to za pomocą Google lub OLX, wpisując frazy takie jak:

  • foliowanie basenu
  • folia do basenu
  • folia basenowa
  • montaż folii w basenie i podobne

Jeśli szukasz firmy w Google to od razu możesz też zobaczyć opinie innych klientów.

Podsumowanie – co przygotować do zapytania o foliowanie basenu

W artykule omówiłem, co należy zrobić przed zapytaniem o usługę foliowania basenu.

Foliowanie basenu polega na zakładaniu specjalnej folii na dno i ściany basenu w celu wykonania szczelnego wypełnienia niecki basenowej.

Przed zapytaniem o usługę foliowania basenu, warto dokładnie opisać swój basen, na przykład wymiary, kształt, rodzaj i stan obecnej folii (jeśli jest).

Należy przygotować schematyczny rysunek basenu, na którym są podane dokładne wymiary, głębokość i informacje o materiale wykonania niecki.

Kolejnym krokiem jest określenie oczekiwań co do estetyki, czasu oczekiwania, lokalizacji, doświadczenia firmy oraz opinii innych użytkowników.

Warto również zapoznać się z rodzajami folii basenowych, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Dzięki temu wybierzemy odpowiednią firmę, która spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *